12 Ağustos 2017 Ankara ve ODTÜ İçin Neler Yapabiliriz? STK Davet Metni

Değerli Ankara Dostları,
Ankara Eskişehir Yolu-Bilkent Kavşağı-İncek Bulvarı-Kuzey-Güney Bağlantısını; “Turan Güneş Bulvarı ile Güney Çevre Otoyolu bağlantısını; Atatürk Orman Çiftliği 1. Derece Doğal ve Tarihi Sit Alanı içerisinde düzenlenen yol bağlantılarını; Bilkent Şehir Hastanesi-Eskişehir Yolu-ODTÜ Tünel Yol Bağlantısını kapsayan plan değişiklikleri  gerekli adımlar atılmadan (bilimsel çalışmalar yapılmadan, ilgili kurumların fikri sorulmadan ya da görüşleri dikkate alınmadan)  askıya çıkmış, ODTÜ Üniversite kampüsü/doğal alanlarının bütünlüğünü etkileyen yeni öneri yollara ilişkin planlar üniversitenin tüm itirazlarına karşın, ilgili kurumlar tarafından onaylanmış ve yeni yollar için inşa çalışmaları başlamıştır.
ODTÜ kampüs alanı, Ankara kentsel alanı içinde kalmış, ormanları, dereleri, gölleri, açık alanları, yaban hayatıyla özgün ekosisteme sahip ve bütünlüğünü koruyan nadir doğal alanlardan birisidir. Bu güne kadar korunmasını sağlayan temel nedeninin üniversite kampüs alanı içinde kalması, kampüs alanının ağaçlandırılması, ormanlarının 1. ve 2. Derece Doğal Sit alanı statüsüne alınması olduğu da unutulmamalıdır. Planlarda yer alan yolların uygulamadaki karşılığı Ankara’nın akciğeri konumundaki ODTÜ kampüs/doğal alanının parçalanmasıdır. Kentimiz,  geri dönüşü olmayacak yeni bir Atatürk Orman Çiftliği süreci örneği ile karşı karşıyadır.
Yaşama verdiğimiz değerin ve bu konudaki toplumsal sorumluluğun bilinciyle Ankara’nın yaşanabilir bir kent olmayı sürdürmesi için tüm ilgili kurum ve kuruluşları; örgütlenecek “Ankara Yaşam Platfomu”nu birlikte oluşturmaya, bu amaçla 12 Ağustos 2017 saat 15.00’da ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Salonu’nda yapılacak olan toplantıya katılmaya davet  ediyoruz.
ODTÜ Mezunları Derneği
Yönetim Kurulu
Son Düzenlenme Salı, 19 Eylül 2017 16:12

ODTÜ’yü Parçalayacak Yeni Yollar

Slide item 1
Slide item 2
Slide item 4
Slide item 4
Slide item 5

Kulüp ve Atölye Haberleri

Tanıtımlar

BASINDA ODTÜ MD

Sosyal medya ve diğer medya kuruluşlarında yer alan ODTÜ Mezunlar Derneği ile ilgili haberler.

Devamını Oku

Anlamı 10'dan Fazla!

10uunutmaODTÜ Mezunları Derneği Burs Fonu'na her ay yapacağınız 10 TL tutarındaki yardım, başarılı gençlerimizin burslu olmalarını sağlayacak. bilgi afiş(pdf)Bağış Formu(pdf)Tanıtım(Tr)Tanıtım(Eng)


2017-2018 DÖNEMİ

Başlayan Etkinliker

Planlanan Etkinlikler

Üye Duyuruları

Komisyon ve Komite Haberleri