KALECİK VE ŞARAP GEZİSİ

Üzümler olgunlaştı, hasat zamanı geldi... Tüm bağcı ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de bağ yöreleri şenlendi. Bağlar insanlarla doluyor, taşıyor, üzümler dallarından toplanıyor.

22 Ekim Pazar günü, ODTÜ Mezunları Derneği bünyesinde gerçekleştirilecek günübirlik Ankara - Kalecik ve Şarap Gezisi'nde siz de üzümün serüvenine katılmak ister misiniz?

Tarihi ve kültürel dokuya sahip olan Kalecik şimdilerdeyse, Kızılırmak üzerinde, üzüm fışkıran bağlarıyla bu sene de bizleri misafir etmeye hazırlanıyor. Bu vesileyle tüm üyelerimizi ve yakınlarını bu seneki Kalecik ve Şarap Sunum etkinliğimize davet ediyoruz.


GEZİ PROGRAMI

· ODTÜ Vişnelik Tesisleri’nden saat 08:00’de hareket. (7:30’da toplanma)

· Araç içinde 7 çeşit kahvaltı tabağı ve sıcak/soğuk meşrubat.

· Kalecik İlçesi’ne varış. Şapka Devrimi’nden sonra Atatürk’ün şapkasıyla uğradığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 1981’de tarihi eser ilan ettiği Şükrü Ağa Konağı’nı ziyaret ettikten sonra Kızılırmak üzerindeki tarih kokan Yedi Gözlü Köprü’ye gidiyoruz.

· Kalecik Kalesi’ne çıkıp manzarayı izledikten sonra tarihi Kalecik sokaklarından geçip öğle yemeğimizi yiyeceğimiz tarihi Karahan Konağı’na doğru hareket ediyoruz.(Menü: Çemen Çorbası, Kasnak Böreği, Sarma, Yoğurt, Salata, Şerbet, Tatlı)

· Yemek sonrası Etnografya Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.

· Öğle yemeği sonrası üzüm bağlarını gezdikten sonra rehberimiz eşliğinde TOMURCUKBAĞ Butik Şarap Atölyesi’nde üzümün şarap yapımına kadar olan süreci hakkında bilgi alıyoruz. Sonrasında meşhur Kalecik Şarapları’nın tadımını yapacağız.

· Son olarak civardaki organik bahçeleri gezip meyve toplamak ya da tercihen alışveriş yapmak isteyenler için serbest zamanı değerlendirdikten sonra yaklaşık 17.30-18.00’de gezimizi sonlandırıp tekrar Vişnelik’e hareket edeceğiz.


Gezi Ücreti: 140 TL
Son Başvuru Tarihi: 14 Ekim 2017 Cumartesi

NOT: GEZİ MİNİMUM 30, MAKSİMUM 44 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.

Bilgi ve Kayıt için: Duygu ÜNAL, 
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
0.312 286 7979 / 1124


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
• Tur paketli özel araçlarla ulaşım.
• Araç içerisindeki ikramlar.
• Yöreye özel ikramlarla öğle yemeği (Menü: Çemen Çorbası, Kasnak Böreği, Sarma, Yoğurt, Salata, Şerbet, Tatlı)
• Koltuk sigortası
• Refakat Hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Kişisel harcamalar
• Müze ve ören yeri giriş ücretleri