İklim Değişikliği ve Ekoloji Komisyonu

Başlarken...

Bugün dünya dünden daha sıcak. Sera gazları dünyayı her geçen gün daha yaşanılmaz bir hale getiriyor. İklim değişikliği aşırı iklim olaylarıyla, buzulların erimesiyle, kuraklıkla, canlı türlerin yok olmasıyla gösteriyor kendini.

Kontrolsüz ve bilinçsiz su tüketimi dünya tatlı su kaynaklarını hızla yok ediyor. Asya’da Aral gölü, Afrika’da Çad gölü ve Türkiye’de Akşehir gölü artık yok. Yer altı sularını hızla yok ediyor ve kirletiyoruz. Dünya’yı susuzluktan dolayı büyük göçler ve savaşlar bekliyor.

Tarımdaki verimli üretim çılgınlığından dolayı şehirlerde genetiği ile oynanmamış, hormonsuz ve ilaç kalıntısı olmayan yiyecek bulmak mümkün değil. Bizse şehir içinde yürümeyi, temiz havayı, kokusu olan domatesi, toprağa dokunmayı özlüyoruz. Varolanla yaşamayı kabullenmek istemiyoruz. Ancak özlemek, özlenenleri geri getirmeyecek.

İklim Değişikliği ve Ekoloji Komisyonu doğal, sürdürülebilir, çevre ile dost, temiz bir dünya için kuruluyor. Daha yaşanabilir bir gezegen ve yokoluşa gidişe dur demek için, her üyemizi İklim Değişikliği ve Ekoloji Komisyonunun çalışmalarına bekliyoruz. Her türlü sorunuz, yardım/ bilgi talebiniz için e-mail adresimiz, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.