Tiyatro Atölyesi

Üniversitemizdeki öğrencilik yıllarında ODTÜ MD Oyuncuları'nda tiyatro yapan, üniversite sonrasında profesyonel ya da amatör düzlemde tiyatro yaşamını sürdüren “ODTÜ'lü”lerce 2010 Haziran'ında kuruldu. Başlangıçta, “prodüksiyon tiyatrosu” formatında örgütlenen topluluğumuz, genişleme ve kurumsallaşma sürecinde ilkin derneğimizin yönlendirdiği, tiyatroya ilgi duyan burslu öğrencilerimizi kadrosuna kattı ardından da, bu yıl 6.sını düzenleyeceğimiz Tiyatro Atölyesi kapsamında dernek üyelerimize ve yakınlarına kapılarını açtı. Halen diğer üniversitelerin mezun ve öğrencilerinin de aralarında bulunduğu 45 kişilik bir kadroya sahip olan kulübümüz, 2015-2016 Tiyatro Dönemi'nde aramıza katılacak topluluk üyeleriyle birlikte iki yeni oyunu sahnelemeyi ve eğitim çalışmalarını sürdürmeyi tasarlıyor.
Ülkemiz ve Dünya Tiyatro Yazını'nın yüksek nitelikli yapıtlarını yetkin bir biçimde izleyicisine sunmayı hedefleyen ODTÜ MD Oyuncuları’nın, bugüne dek sahnelediği oyunlar: 
  1. Keşanlı Ali Destanı / Haldun TANER
  2. Mockinpott Acılarından Kurtulacak mı? / Peter WEİSS
  3. Çavuş Musgrave'in Dansı / John ARDEN
  4. Evham / Umut UĞUR
2015-2016 Tiyatro Dönemi'nde repertuarı: 
  1. Oyunlarla Yaşayanlar / Oğuz ATAY 
  2. Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım 1945-2015 / Haldun Taner
  3. Marat – Sade / Peter WEİSS
  4. İşbirlikçiler / John HODGE 
Topluluğumuzun etkinliklerinden bir diğeri de, 2011-2012 Tiyatro Dönemi'nden başlayarak aralıksız sürdürdüğü Tiyatro Atölyesi'dir. Kendi sanatçısını kendisinin yetiştirmesini ilke edinen ODTÜ MD Oyuncuları, 17 Ekim 2015 tarihindeki tanışma toplantısından itibaren 2015-2016 çalışma dönemine başlayacaktır.